Dětský den ve Fakultní nemocnici Motol obohatili vojáci

img_0746_2.jpg
  • 20.9.2016
  • kpt. Mgr. Zuzana Špačková

Vojáci z letecké základny v pražských Kbelích se podíleli na organizaci Dětského dne ve Fakultní nemocnici Motol. Pro stovku dětí si připravili mnoho atraktivních ukázek.

V úterý 20. září patřil areál Fakultní nemocnice Motol hospitalizovaným i jen náhodně příchozím dětem. Organizační tým, jehož součástí byla také dvacítka kbelských vojáků, si pro děti připravil soutěže, hry a dílničky, které děti absolvovaly v doprovodu zdravotního personálu nebo rodičů. Na každém stanovišti mohly děti získat fiktivní peníze, které následně směnily za odměny.

Mezi mnoha atrakcemi byla vojenská expozice opravdu nepřehlédnutelná. Nejviditelnější bylo díky svému zbarvení a velikosti hasičské auto Mercedes ACTROS a vojenský vůz Tatra T 806. Velký potlesk sklízeli psovodi a jejich čtyřnozí kolegové při ukázkách zadržení pachatele. Nejeden úsměv se nejen dětem na tváři objevil, když mohli za asistence kbelských sokolníků držet na rukavici dravce.

Krom vojenských stanovišť bylo pro děti zajištěno například malování na obličej nebo výroba šperků. Na programu též spolupracovala nezisková organizace Zdravotní klaun a akci zaštiťoval také program POKOS (program Příprava občanů k obraně státu).

„Bylo nám nesmírným potěšením se na akci podílet. Člověk si velmi rychle uvědomí, jaké štěstí má, že jej doma čekají zdravé děti. I když někdy zlobí.„ uvedl kapitán Jiří Kantner, velitel roty bojového zabezpečení 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely.

Fotogalerie