Palestra Kbelská desítka

• 4.3.2017
  • kpt. Mgr. Zuzana Špačková

V sobotu 4. března se uskutečnil již 31. ročník silničního běhu Palestra Kbelská desítka. Armáda se postarala o poutavý program, několik vojáků kbelské letecké základny se závodu účastnilo s běžeckými čísly.

Palestra Kbelská desítka je silniční běžecký závod, který se tradičně běží první březnovou sobotu, je jedním z prvních běžeckých závodů v novém roce. Hlavní trať měřila 10km, kratší vzdálenost 5 km byla připravena pro ženy a běžce do 19 let. Okruh o délce tří set metrů si zaběhli i ti nejmenší v dětském závodě v Centrálním parku Kbely. Zde se také konal doprovodný program pro návštěvníky závodu.

Letecká základna, jako již mnohokrát v minulosti, připravila pro malé i velké diváky atraktivní podívanou. Zástupci kynologické stanice se snažili divákům přiblížit povinnosti psovoda a jeho psa při ostraze letiště. Ve stánku zdravovědy děti i jejich rodiče získali znalosti v oblasti poskytnutí první pomoci. Velkým lákadlem pro malé návštěvníky byla vojenská sanitka i vůz Tatra 810.

„Bylo to krásná podívaná.“okomentovala vystoupení kbelských psovodů jedna z divaček. „Mám velmi kladný vztah k běhání. A je fajn, že ve Kbelích je pestrý program, u kterého se děti zabaví.“ dodala.